Spelschema HA 2019/2020

Här hittar du spelschemat för Hockeyallsvenskan säsongen 2019/2020. 14 lag ska spela 52 matcher vardera innan det är dags för kval upp till SHL och ner till Hockeyettan. Förra säsongen lyckades både Leksand och Oskarshamn ta sig hela vägen upp till hockeyns finrum. Vilka lag spelar till sig chansen att få kvala till SHL denna säsong?

  Till startsidan för Hockeyallsvenskan.

Spela på HA.

Spelschema Hockeyallsvenskan 2019/2020

Tisdag 15 Oktober 
19:00 Björklöven - Västervik 

Onsdag 16 Oktober 
19:00 MODO - Vita Hästen 
19:00 Västerås - Kristianstad 
19:00 Timrå - Almtuna 
19:00 Mora - AIK 
19:00 Södertälje - Karlskoga 
19:00 Karlskrona - Tingsryd 

Fredag 18 Oktober 
19:00 Vita Hästen - Kristianstad 
19:00 Almtuna - Tingsryd 
19:00 Karlskoga - Västerås 
19:00 Västervik - Karlskrona 
19:00 Södertälje - Björklöven 

Lördag 19 Oktober 
15:15 AIK - MODO 
15:15 Mora - Timrå 

Söndag 20 Oktober 
15:00 Västerås - Tingsryd 
17:30 Almtuna - Björklöven 

Onsdag 23 Oktober 
19:00 Vita Hästen - Västerås 
19:00 Kristianstad - Almtuna 
19:00 Björklöven - Timrå 
19:00 Västervik - Mora 
19:00 AIK - Södertälje 
19:00 Karlskoga - Karlskrona 
19:00 Tingsryd - MODO 

Fredag 25 Oktober 
19:00 Almtuna - Vita Hästen 
19:00 Mora - Björklöven 
19:00 Timrå - Kristianstad 
19:00 Södertälje - Västervik 
19:00 MODO - Karlskoga 
19:00 Karlskrona - AIK 

Söndag 27 Oktober 
15:00 Timrå - Vita Hästen 
15:00 Tingsryd - Kristianstad 
15:00 Karlskoga - Almtuna 
15:00 AIK - Västerås 
15:00 Mora - Södertälje 
17:30 Västervik - MODO 
17:30 Björklöven - Karlskrona 

Onsdag 30 Oktober 
19:00 Kristianstad - Karlskoga 
19:00 Vita Hästen - Tingsryd 
19:00 Almtuna - AIK 
19:00 Västerås - Västervik 
19:00 MODO - Björklöven 
19:00 Karlskrona - Mora 
19:00 Södertälje - Timrå 

Fredag 1 November 
19:00 Karlskoga - Vita Hästen 
19:00 AIK - Kristianstad 
19:00 Västervik - Almtuna 
19:00 Södertälje - Karlskrona 
19:00 Timrå - Tingsryd 
19:00 Björklöven - Västerås 
19:00 Mora - MODO 

Söndag 3 November 
15:00 Timrå - Karlskrona 
15:00 Vita Hästen - AIK 
15:00 Tingsryd - Västervik 
17:30 Kristianstad - Karlskoga 
17:30 Västerås - Mora 
17:30 MODO - Södertälje 

Lördag 9 November 
15:15 Västervik - Karlskoga 

Måndag 11 November 
19:00 Björklöven - Vita Hästen 
19:00 Almtuna - Södertälje 
19:00 Västerås - Karlskrona 
19:00 Karlskoga - AIK 
19:00 Kristianstad - Mora 
19:00 Tingsryd - Västervik 

Onsdag 13 November 
19:00 Södertälje - Kristianstad 
19:00 Karlskrona - Almtuna 
19:00 MODO - Västerås 
19:00 AIK - Timrå 
19:00 Västervik - Karlskoga 
19:00 Tingsryd - Björklöven 
19:00 Mora - Vita Hästen 

Fredag 15 November
18:00 Västervik - Timrå 
18:00 MODO - Kristianstad 
18:00 Södertälje - Tingsryd 
18:00 Almtuna - Västerås 

Lördag 16 November 
15:15 Mora - Karlskoga 
18:00 Björklöven - AIK 

Söndag 17 November 
15:00 Karlskrona - Vita Hästen 

Onsdag 20 November 
19:00 Vita Hästen - MODO 
19:00 Almtuna - Timrå 
19:00 Björklöven - Västervik 
19:00 Karlskoga - Södertälje 
19:00 Tingsryd - Karlskrona 
19:00 AIK - Mora 
19:00 Kristianstad - Västerås 

Fredag 22 November 
19:00 Kristianstad - Vita Hästen 
19:00 Tingsryd - Almtuna 
19:00 Timrå - Mora 
19:00 Karlskrona - Västervik 
19:00 MODO - AIK 
19:00 Södertälje - Björklöven 

Söndag 24 November 
15:00 Västervik - Vita Hästen 
15:00 Almtuna - Mora 
15:00 Björklöven - Kristianstad 
15:00 Södertälje - Västerås 
15:00 Timrå - Karlskoga 
17:30 AIK - Tingsryd 
17:30 Karlskrona - MODO 

Tisdag 26 November 
19:00 Almtuna - MODO 
19:00 Tingsryd - Mora 

Onsdag 27 November 
19:00 Vita Hästen - Södertälje 
19:00 Västerås - Timrå 
19:00 AIK - Västervik 
19:00 Karlskoga - Björklöven 
19:00 Kristianstad - Karlskrona 

Fredag 29 November
19:00 Mora - Västervik 
19:00 Södertälje - AIK 
19:00 MODO - Tingsryd 
19:00 Almtuna - Kristianstad 
19:00 Karlskrona - Karlskoga 
19:00 Västerås - Vita Hästen 
19:00 Timrå - Björklöven 

Söndag 1 December 
15:00 Vita Hästen - Almtuna 
15:00 Kristianstad - Timrå 
17:30 Tingsryd - Västerås 
17:30 Karlskoga - MODO 

Måndag 2 December 
19:00 AIK - Karlskrona 
19:00 Björklöven - Mora 

Tisdag 3 December 
19:00 Vita Hästen - Timrå 

Onsdag 4 December 
19:00 Kristianstad - Tingsryd 
19:00 Västerås - AIK 
19:00 MODO - Västervik 
19:00 Almtuna - Karlskoga 
19:00 Karlskrona - Björklöven 
19:00 Södertälje - Mora 

Fredag 6 December 
19:00 Tingsryd - Vita Hästen 
19:00 Mora - Karlskrona 
19:00 Timrå - Södertälje 

Lördag 7 December 
15:15 Björklöven - MODO 
18:00 Västervik - Västerås 

Söndag 8 December 
15:00 Karlskoga - Kristianstad 
17:30 Karlskrona - Södertälje 

Måndag 9 December 
19:00 Västervik - Södertälje 
19:00 AIK - Almtuna 

Onsdag 11 December 
19:00 MODO - Mora 
19:00 Vita Hästen - Karlskoga 
19:00 AIK - Kristianstad 
19:00 Almtuna - Västervik 
19:00 Västerås - Björklöven 
19:00 Tingsryd - Timrå 

Fredag 13 December
19:00 Karlskoga - Tingsryd 
19:00 Västervik - Kristianstad 
19:00 Södertälje - MODO 
19:00 Timrå - Karlskrona 

Lördag 14 December 
15:15 Mora - Västerås 
18:00 Björklöven - Almtuna 

Måndag 16 December 
19:00 AIK - Vita Hästen 

Onsdag 18 December 
19:00 Kristianstad - Björklöven 
19:00 Vita Hästen - Västervik 
19:00 Almtuna - Mora 
19:00 Västerås - Södertälje 
19:00 MODO - Karlskrona 
19:00 Karlskoga - Timrå 
19:00 Tingsryd - AIK 

Fredag 20 December 
19:00 Vita Hästen - Björklöven 
19:00 Södertälje - Almtuna 
19:00 Karlskrona - Västerås 
19:00 Timrå - MODO 
19:00 AIK - Karlskoga 

Lördag 21 December 
15:15 Mora - Kristianstad 
18:00 Västervik - Tingsryd 

Fredag 27 December 
19:00 Västerås - MODO 
19:00 Timrå - AIK 
19:00 Vita Hästen - Mora 

Lördag 28 December 
15:15 Björklöven - Tingsryd 
15:15 Kristianstad - Södertälje 
15:15 Almtuna - Karlskrona 
18:00 Karlskoga - Västervik 

Söndag 29 December 
15:00 MODO - Timrå 

Måndag 30 December 
19:00 Karlskrona - Kristianstad 

Fredag 3 Januari 
19:00 MODO - Almtuna 
19:00 Timrå - Västerås 
19:00 Björklöven - Karlskoga 

Lördag 4 Januari 
15:15 Västervik - AIK 
15:15 Södertälje - Vita Hästen 
18:00 Mora - Tingsryd 

Tisdag 7 Januari 
19:00 Timrå - Västervik 

Onsdag 8 Januari 
19:00 Vita Hästen - Karlskrona 
19:00 Kristianstad - MODO 
19:00 Almtuna - Västerås 
19:00 AIK - Björklöven 
19:00 Karlskoga - Mora 
19:00 Tingsryd - Södertälje 

Fredag 10 Januari 
19:00 Södertälje - Karlskoga 
19:00 Västervik - Björklöven 
19:00 Mora - AIK 

Lördag 11 Januari 
15:15 Västerås - Kristianstad 
15:15 Timrå - Almtuna 
18:00 MODO - Vita Hästen 

Söndag 12 Januari 
15:00 Karlskrona - Tingsryd 

Onsdag 15 Januari 
19:00 Björklöven - Södertälje 
19:00 Vita Hästen - Kristianstad 
19:00 Mora - Timrå 
19:00 MODO - AIK 
19:00 Karlskoga - Västerås 
19:00 Almtuna - Tingsryd 
19:00 Västervik - Karlskrona 

Fredag 17 Januari 
19:00 Kristianstad - Almtuna 
19:00 Björklöven - Timrå 
19:00 Västervik - Mora 
19:00 AIK - Södertälje 
19:00 Tingsryd - MODO 

Lördag 18 Januari 
15:15 Karlskoga - Karlskrona 
18:00 Vita Hästen - Västerås 

Onsdag 22 Januari 
19:00 Almtuna - Vita Hästen 
19:00 Timrå - Kristianstad 
19:00 MODO - Karlskoga 
19:00 Södertälje - Västervik 
19:00 Mora - Björklöven 
19:00 Karlskrona - AIK 
19:00 Västerås - Tingsryd 

Fredag 24 Januari 
19:00 Karlskoga - Almtuna 
19:00 Mora - Södertälje 
19:00 Tingsryd - Kristianstad 
19:00 AIK - Västerås 

Lördag 25 Januari 
15:15 Timrå - Vita Hästen 
18:00 Björklöven - Karlskrona 
18:00 Västervik - MODO 

Onsdag 29 Januari 
19:00 Vita Hästen - Tingsryd 
19:00 Almtuna - AIK 
19:00 Karlskrona - Mora 
19:00 Västerås - Västervik 
19:00 Södertälje - Timrå 
19:00 MODO - Björklöven 
19:00 Kristianstad - Karlskoga 

Fredag 31 Januari 
19:00 Västervik - Almtuna 
19:00 Björklöven - Västerås 
19:00 Mora - MODO 
19:00 Karlskoga - Vita Hästen 
19:00 Timrå - Tingsryd 

Lördag, 01 Februari 
15:15 Kristianstad - Södertälje 
18:00 Södertälje - Karlskrona 

Onsdag 5 Februari 
19:00 Tingsryd - Karlskoga 
19:00 Kristianstad - Västervik 
19:00 Almtuna - Björklöven 
19:00 Vita Hästen - AIK 
19:00 Västerås - Mora 
19:00 MODO - Södertälje 
19:00 Karlskrona - Timrå 

Fredag 7 Februari 
19:00 Björklöven - Kristianstad 
19:00 Västervik - Vita Hästen 

Lördag 8 Februari 
15:15 Mora - Almtuna 
18:00 Karlskrona - MODO 

Måndag 10 Februari 
19:00 Södertälje - Västerås 
19:00 Timrå - Karlskoga 
19:00 AIK - Tingsryd 

Onsdag 12 Februari 
19:00 Almtuna - Södertälje 
19:00 Vita Hästen - Björklöven 
19:00 MODO - Timrå 
19:00 Karlskoga - AIK 
19:00 Tingsryd - Västervik 
19:00 Västerås - Karlskrona 
19:00 Kristianstad - Mora 

Fredag 14 Februari 
19:00 Mora - Vita Hästen 
19:00 Karlskrona - Almtuna 
19:00 MODO - Västerås 
19:00 Västervik - Karlskoga 
19:00 Timrå - AIK 

Lördag 15 Februari 
15:15 Södertälje - Kristianstad 
18:00 Björklöven - Tingsryd 

Onsdag 19 Februari 
19:00 Kristianstad - Karlskrona 
19:00 Vita Hästen - Södertälje 
19:00 Almtuna - MODO 
19:00 Västerås - Timrå 
19:00 AIK - Västervik 
19:00 Karlskoga - Björklöven 
19:00 Tingsryd - Mora 

Fredag 21 Februari 
19:00 Karlskrona - Vita Hästen 
19:00 MODO - Kristianstad 
19:00 Björklöven - AIK 
19:00 Mora - Karlskoga 
19:00 Södertälje - Tingsryd 

Lördag 22 Februari 
15:15 Timrå - Västervik 
18:00 Västerås - Almtuna 

Söndag 23 Februari 
15:00 AIK - Mora 

Tisdag 25 Februari 
19:00 Västervik - Björklöven 

Onsdag 26 Februari 
19:00 Kristianstad - Västerås 
19:00 Vita Hästen - MODO 
19:00 Almtuna - Timrå 
19:00 Karlskoga - Södertälje 
19:00 Tingsryd - Karlskrona 

Fredag 28 Februari 
19:00 Kristianstad - Vita Hästen 
19:00 Tingsryd - Almtuna 
19:00 Björklöven - Södertälje 
19:00 Timrå - Mora 
19:00 Karlskrona - Västervik 
19:00 AIK - MODO 
19:00 Västerås - Karlskoga 

Onsdag 4 Mars 
19:00 Västerås - Vita Hästen 
19:00 Almtuna - Kristianstad 
19:00 Timrå - Björklöven 
19:00 Mora - Västervik 
19:00 Södertälje - AIK 
19:00 MODO - Tingsryd 
19:00 Karlskrona - Karlskoga 

Fredag 6 Mars 
19:00 Vita Hästen - Almtuna 
19:00 Kristianstad - Timrå 
19:00 Karlskoga - Mora 
19:00 Björklöven - Mora 
19:00 Västervik - Södertälje 
19:00 AIK - Karlskrona 
19:00 Tingsryd - Västerås
 

Till startsidan för Hockeyallsvenskan.
 Spela på HA.